Kursy dla dzieci Online

Uczymy dzieci od 1991 roku

Angloschool uczy dzieci  języka angielskiego od ponad dwudziestu lat. Dzięki temu mamy przyjemność obserwować, jak nasi uczniowie dorastają i obecnie zdają zaawansowane egzaminy  Advanced (C1)i  Proficiency (C2). Otrzymujemy informacje o świetnie zdanej międzynarodowej maturze i studiach zagranicznych. Cieszymy się, że przyczyniliśmy się do tych sukcesów i nie zawiedliśmy rodziców, którzy przez lata darzyli nas zaufaniem.

Lektor polski i native speaker, czyli system dualny

Niemal od początku naszej działalności bazujemy na systemie dualnym (lektor polski + native speaker), który sprawia, że nauka jest dla dzieci bardziej atrakcyjna, a co za tym idzie, efektywna. Dzieci uwielbiają fakt, że z lektorem obcojęzycznym da się porozmawiać tylko po angielsku, więc próbują z całych sił, szybko wprowadzając w życie nowo poznane słowa i struktury. Głównym zadaniem lektora polskiego jest  zapewnienie właściwego zrozumienia  poszczególnych zagadnień, jak bardziej abstrakcyjne słowa czy gramatyka. Wierzymy, że właśnie połączenie zalet nauki z lektorem polskim i native speakerem da dzieciom solidną wiedzę i swobodę posługiwania się językiem angielskim.

Co realizujemy w ramach programu nauczania?

Zajęcia ukierunkowane są na rozwój komunikacji językowej. Program oparty jest na podręczniku bazowym oraz elementach uzupełniających. Jednym z nich jest komponent egzaminacyjny. Od poziomu Kids 1 dzieci przygotowywane są do egzaminów Cambridge Assessment English: Young Learners (YLE)

Nasz program nauczania obejmuje także szereg komponentów dodatkowych mających na celu wszechstronny rozwój językowy naszych uczniów.

W ramach zintegrowanego kształcenia przedmiotowo-językowego wprowadziliśmy autorskie zajęcia dodatkowe  np.matematyczno-przyrodnicze. Zajęcia te dają unikalną szansę połączenia nauki języka ze zdobywaniem wiedzy o świecie w atrakcyjnej i angażującej formie, przy wykorzystaniu nowoczesnych materiałów i technik nauczania.  

 

Czytanie, pisanie i gramatyka

W grupach najmłodszych (5 i 6-latki przedszkolne) uczymy poprzez zabawę (gry, wierszyki, piosenki, odgrywanie prostych scenek). Celem jest osłuchanie dziecka z językiem angielskim, jego wymową i melodią, nauka słówek i prostych zwrotów.

Pierwszoklasistów powoli wprowadzamy w świat pisania i czytania, zwracając uwagę na obecne umiejętności poszczególnych uczniów. Dzieci piszą po śladzie, rozpoznają słowa wizualnie, następnie uczą się je pisać samodzielnie.

Dzieci do lat 9 uczą się głównie słówek i gotowych wyrażeń, ponieważ nie są jeszcze zdolne zrozumieć reguł gramatycznych. W Angloschool małe dzieci uczą się elementów gramatyki w sposób nieświadomy poprzez zabawę, kojarzenie wyrażeń z konkretnymi sytuacjami i poprzez ich powtarzanie.

U starszych dzieci stopniowo wprowadzamy gramatykę rozpoczynając od najprostszych zagadnień.

Motywowanie i system ocen

W grupach dziecięcych kładziemy duży nacisk na uważną obserwację postępów naszych młodych słuchaczy. Poszczególne umiejętności językowe są regularnie oceniane i rejestrowane w dzienniku, co daje możliwość indywidualnego podejścia do każdego dziecka oraz pozwala nam najlepiej doradzić dalszą drogę nauki.  Dodatkowo dzieci biorą udział w konkursach okolicznościowych i całorocznych, które wyłaniają najpracowitszych i najambitniejszych uczniów.

Kontakt z rodzicami to kluczowa sprawa

Współpraca z rodzicami jest bardzo ważna, aby dzieci odnosiły sukcesy w nauce. W naszej szkole każdy rodzic może zawsze uzyskać informacje o postępach swojego dziecka. Bardzo ważnym elementem kontaktu z rodzicami są też raporty semestralne i końcowe, przesyłane rodzicom na adres e-mail.

Zachęcamy Państwa do korzystania z dziennika online, gdzie  można sprawdzić m.in. pracę domową dziecka na najbliższe zajęcia, obecności, spóźnienia itp.

Zapraszamy rodziców również do skorzystania z porad metodycznych online  w naszej szkole. W pełni wykwalifikowana kadra oraz doświadczeni metodycy zawsze służą Państwu pomocą.

Jak zapisać dziecko do Angloschool?

Przesyłamy dzieciom  krótki pisemny test kwalifikacyjny i zapraszamy dziecko na rozmowę z metodykiem w  języku angielskim i na tej podstawie zaproponujemy najodpowiedniejszą pod względem wiekowym i językowym grupę. W Angloschool grupy dzieci są starannie dobrane zarówno pod względem wieku, jak i poziomu zaawansowania. Jest dla nas bardzo ważne, aby dzieci uczyły się w grupach rówieśniczych, gdyż wtedy mają podobne zainteresowania i są na podobnym etapie rozwoju.

Poziomy zaawansowania w grupach dziecięcych:

Anglo Tigers – dzieci w wieku 5-6 lat

Anglo Kids 1-3 – dzieci w wieku 7-9 lat

Anglo Primary 1-4 – dzieci w wieku 10-13 lat

Egzaminy Cambridge dla dzieci

Wielu Rodziców, którzy posyłają dzieci do szkół językowych ma zapewne nadzieję, że dziecko podejdzie kiedyś z powodzeniem do egzaminu B2 First, C1 Advanced, C2 Proficiency bądź IELTS. Angloschool już od najmłodszych lat uczy swoje dzieci jak zdawać egzaminy i zachęca do przystępowania do nich, wierząc, że wcześniejsze doświadczenia tego typu umacniają pewność siebie i zmniejszają stres spowodowany głównie przez egzamin ustny. Nasze dzieci od małego są przyzwyczajane nie tylko do komunikacji w języku angielskim poprzez naukę w systemie dualnym, ale też do mobilizowania się w sytuacji egzaminacyjnej. Jako ośrodek egzaminacyjny Cambridge Assessment English posiadający wielu egzaminatorów w gronie nauczycieli gwarantujemy Państwu, że te pierwsze doświadczenia będą wyłącznie pozytywne! Możemy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami egzaminów zdawanych przez uczące się u nas dzieci i coraz większą liczbą zdających.

Dlaczego warto zdawać egzamin YLE?

  • Jest to międzynarodowy egzamin z prestiżowym certyfikatem Cambridge Assessment English, potwierdzającym znajomość języka angielskiego.
  • Testy są wiarygodne, przyjazne i dostosowane do wieku i poziomu zaawansowania dzieci.
  • Atmosfera podczas egzaminu jest przyjazna, wiele zadań polega między innymi na rysowaniu czy kolorowaniu.
  • Egzamin pozwala powtórzyć i usystematyzować zdobytą wiedzę.
  • Wzmacnia on wiarę dziecka we własne siły i daje poczucie satysfakcji
  • Dzieci uczą się technik egzaminacyjnych, co przyczynia się do edukacyjnych sukcesów w przyszłości.
  • Dzieci, które zapiszą się na egzamin, mogą uczestniczyć w bezpłatnych egzaminacyjnych zajęciach dodatkowych

.

Zajęcia Online są realizowane w oparciu o najnowocześniejsze technologie zdalnych konferencji Zoom.us stosowane w takich instytucjach jak  np.:Cambridge Assessment English, Harvard, MIT, NYU. Każdy uczestnik kursu Online otrzymuje od nas specjalny numer Meeting ID który pozwala dołączyć do grupy.

 

Angielski Polska